Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W dniach 08-15.04.2018 r. przeżywamy ogólnopolski Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Mocni w Duchu św.” Szkolne koło „Caritas” organizuje w związku z nim zbiórkę rzeczową „Podziel się z Maluchem z Rwandy”.

Siostra Marta Litawa, przełożona rwandyjskich misji pallotynek, w nadesłanych życzeniach świątecznych dziękuje za dotychczasowe wsparcie i prosi o: długopisy, kredki i inne przybory szkolne dla dzieci. Potrzebna jest także odzież, bielizna, witaminy i podstawowe leki. Dla maluchów z misyjnego sierocińca wielkim skarbem są pluszowe maskotki. Zbiórka będzie trwała przez najbliższe 2 tygodnie, koło będzie także kwestowało do puszek, by zebrać na nadanie darów. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę pomoc dla najuboższych. Szkoła dla tych dzieci jest ogromną szansą na wyrwanie się z kręgu biedy, a przybory szkolne to luksus, na który mało kogo stać. Na załączonych zdjęciach efekty jednej z poprzednich „afrykańskich” akcji koła.