Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

22 marca uczennice klasy 1TB – Gabrysia Gniecka i Martyna Smreczak – wraz z wychowawczynią Iwoną Rusnak i Panią Elżbietą Sową udały się do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Już 2 tygodnie wcześniej wszyscy uczniowie klasy 1TB przygotowywali upominki dla małych pacjentów tej placówki – własnoręcznie robione jajka wielkanocne. Odwiedziny z prezentami miały choć na chwilę oderwać dzieci ze szpitalnych oddziałów od ich trudnej codzienności.

Na początek odbyło się spotkanie z Panią Danutą Gilarską, która jest założycielką i prezesem stowarzyszenia „Koliber” na rzecz pomocy dzieciom z chorobami nowotworowymi. Następnie przedstawicielki klasy 1 TB wybrały się na oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Każdy mały pacjent otrzymał świąteczny podarunek, a młodsze dzieci także kolorowanki wielkanocne z naklejkami. Dzięki tym nieoczekiwanym odwiedzinom z pewnością udało się wnieść trochę radości w szpitalną codzienność, wywołać uśmiech na smutnych buziach. Niewielki gest, odrobina poświęconego czasu, chwila rozmowy i uwagi – to dla wolontariuszy niedużo, ale dla dzieci i ich rodziców spędzających długie miesiące na szpitalnych oddziałach to cenny dar – dar otwartego serca, uśmiechu, radości, odwrócenia na chwilę uwagi od bólu, leków, nieprzyjemnych badań, a także szpitalnej nudy. Dla naszych przedstawicielek była to także prawdziwa szkoła życia – okazuje się, że problemy, z którymi się borykamy na co dzień są błahostką w porównaniu z cierpieniem i chorobami tych dzieci.

W najbliższym czasie uczniowie planują kolejne takie odwiedziny – tym razem w sobotę, kiedy dzieciom w szpitalu bardziej doskwiera nuda – chcą wypełnić małym pacjentom ten czas, który najtrudniej przetrwać w ścianach szpitalnej sali.