Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W ZSTI wiosna rozpoczęła się po sztubacku – i wcale nie chodziło o żarty, ale o wystawę „Teczka sztubaka – pokolenie Niepodległej”. Ekspozycja oparta jest o materiały edukacyjne pozyskane w ramach projektu realizowanego przez Narodowe Archiwum Cyfrowe, Archiwum Akt Nowych oraz inne podmioty wspierające organizację obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Materiały te pozwalają przenieść się w świat dwudziestolecia międzywojennego – prezentują zarówno sylwetki wybitnych postaci tamtego okresu, jak również przedmioty i dokumenty związane z epoką. Wystawa udostępniona w sali historycznej cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

W ramach działań włączających ZSTI w obchody Roku Jubileuszowego odbył się również konkurs poświęcony postaci Józefa Piłsudskiego – głównego architekta wydarzeń roku 1918. Pasjonaci historii musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi biografii Marszałka, jego działalności oraz związków z Limanowszczyzną. Stres rywalizacji osładzały… kasztanki. Najlepiej z zagadnieniami poradziła sobie Monika Krawczyk z klasy III TOR, drugie miejsce zajął Bartłomiej Cetera z klasy IV TOR, trzecie miejsce zdobył Fabian Gacek – przewodniczący samorządu szkolnego. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci gier z Biblioteki Narodowej, pozyskanych specjalnie na tę okazję przez organizatorkę wystawy i konkursu – Panią Kalagę.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowego ducha i wiedzy historycznej.