Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
Dzisiaj rozpoczynają się największe targi edukacyjne w Małopolsce. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej uczestniczy w imprezie już po raz drugi i prezentuje się aż na dwóch stoiskach - w branży administracyjno - usługowej przedstawia ofertę technikum organizacji reklamy, a w branży elektryczno-elektronicznej - technikum elektrycznego. Partnerem ZSTI jest Studio Fotograficzne Majka z Mszany Dolnej oraz F.H.U. AGMAR również z Mszany Dolnej, zajmąca się konserwacją oświetlenia terenów publicznych. 
Targi Edukacyjne, których organizatorem jest Województwo Małopolskie, odbywają się w ramach Festiwalu Zawodów. - Jest to wydarzenie będące zwieńczeniem działań  prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych w całym województwie małopolskim. Nowoczesne stoiska przygtowane przez szkoły zawodowe z Małopolski wspólnie z przedsiębiorcami mają dać młodym ludziom pogląd na możliwości edukacyjne regionu i perspektywy zawodowe - tłumaczą organizatorzy.
Ponad sto szkół - wystawców prezentuje swoją ofertę w siedmiu branżach: administracyjno-usługowej, budowlanej, elektryczno-elektronicznej, mechanicznej i górniczo-hutnicznej, medyczno-społecznej, rolniczo-leśnej z ochroną środowiska i turystyczno-gastronomicznej. Z roku na rok impreza zyskuje coraz większą popularność również zagranicą. Na targach pojawili się partnerzy z Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy, Węgier. Swoje stoisko mają również służby mudnurowe: policja, wojsko, straż pożarna, straż graniczna oraz straż miejska.
Wystawcy prześcigają się w pomysłach, by przyciągnąć uwagę zwiedzających. Na ponad stu interaktywnych stanowiskach można zobaczyć m.in. pokazy barmańskie, mody, robotyki, mechaniki samochodowej oraz wiel innych. Oferta ZSTI przygotowana na dwóch stoiskach: technikum  organizacji reklamy z prezentacją zatytułowaną "Reklama społeczna jako środek skutecznej perswazji" i technikum elektrycznego - "Montaż i ekspoloatacja elektorinstalacji ulicznych i domowych", cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających. Udział w targach jest nie tylko ważnym wydarzeniem w życiu szkoły, ale także jej uczniów. Stoiska targowe przygotowywali uczniowie z technikum organizacji reklamy w ramach praktyki zawodowej oraz uczniowie z technikum elektrycznego.
W programie targów znalazło się też wiele imprez towarzyszących. Gimnazjaliści mogą uczestniczyć w konferencjach, wykładach i pokazach oraz spotkać się z doradcami zawodowymi.