Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można na wiele sposobów. Przekonują o tym uczniowie ZSTI, którzy tydzień temu przystąpili do projektu opracowanego przez jednego z nauczycieli matematyki „100 zadań na stulecie”. 24 uczniów (7 - z kl. 2SZa, 6 – z kl. 1SBa i 11 -  kl. 1SBb) będzie przez 100 dni codziennie rozwiązywać jedno zadanie.

Uczestnicy projektu samodzielnie wybierają zadania z różnych działów matematyki, dzięki temu są one dostosowane do ich możliwości, a następnie wpisują rozwiązania do specjalnych zeszytów, z przygotowaną na ten cel okolicznościową okładką poświęconą tematyce związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

- W tym przedsięwzięciu liczy się przede wszystkim systematyczność: każdego dnia należy rozwiązać jedno zadanie i samodzielność – tłumaczy autorka projektu, zapewniając, że będzie raz w tygodniu kontrolować wyniki pracy i wywiązywanie się z przyjętych obowiązków.

Na uczniów, którzy ukończą projekt i rozwiążą sto dowolnych zadań, czekają dyplomy i nagrody ufundowane przez autorkę projektu. Będą to m.in. okolicznościowe monety 5-złotowe „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Uczestnikom projektu życzymy wytrwałości, a pozostałych zachęcamy do podejmowania podobnych inicjatyw i włączenia się w obchody tak ważnej dla każdego Polaka rocznicy.