Uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można na wiele sposobów. Przekonują o tym uczniowie ZSTI, którzy tydzień temu przystąpili do projektu opracowanego przez jednego z nauczycieli matematyki „100 zadań na stulecie”. 24 uczniów (7 - z kl. 2SZa, 6 – z kl. 1SBa i 11 -  kl. 1SBb) będzie przez 100 dni codziennie rozwiązywać jedno zadanie.

Uczestnicy projektu samodzielnie wybierają zadania z różnych działów matematyki, dzięki temu są one dostosowane do ich możliwości, a następnie wpisują rozwiązania do specjalnych zeszytów, z przygotowaną na ten cel okolicznościową okładką poświęconą tematyce związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

- W tym przedsięwzięciu liczy się przede wszystkim systematyczność: każdego dnia należy rozwiązać jedno zadanie i samodzielność – tłumaczy autorka projektu, zapewniając, że będzie raz w tygodniu kontrolować wyniki pracy i wywiązywanie się z przyjętych obowiązków.

Na uczniów, którzy ukończą projekt i rozwiążą sto dowolnych zadań, czekają dyplomy i nagrody ufundowane przez autorkę projektu. Będą to m.in. okolicznościowe monety 5-złotowe „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Uczestnikom projektu życzymy wytrwałości, a pozostałych zachęcamy do podejmowania podobnych inicjatyw i włączenia się w obchody tak ważnej dla każdego Polaka rocznicy.