Blizny historii – zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Blizny historii. Ślady II wojny światowej w mojej okolicy".

Konkurs ma na celu rozwijanie wrażliwości młodzieży wobec dramatycznych losów regionu i jego mieszkańców. Zadaniem uczestników jest uchwycenie zachowanych, w całości lub częściowo śladów II wojny światowej w ich najbliższym otoczeniu. Poprzez poszukiwanie historycznych pozostałości pragniemy zachęcić młodzież do rozwijania wyobraźni i umiejętności wypowiedzi artystycznej.

Ocenie jury podlegać będzie walor artystyczny fotografii, jej związek z ideą konkursu oraz sporządzona pisemnie relacja opisująca uchwycony fakt, osobę, miejsce, budynek itp.

Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród rzeczowych połączone z otwarciem wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych nastąpi 15 grudnia 2023 r.

Wybrane prace, mające reprezentować naszą szkołę w konkursie (3 zdjęcia) zostaną wysłane do organizatora konkursu – Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.