Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Technik reklamy


Jest skuteczna i szybka. Nie można od niej uciec. Jest mistrzem perswazji i manipulacji, a gdyby życie wyglądało tak, jak ona pokazuje, byłoby „prawie jak w raju”. Raz śmieszy, raz przeszkadza, czasem inspiruje, kiedy indziej przerywa ulubiony film w najmniej spodziewanym momencie. Jednak najważniejsze, że tworzą ją ludzie – nie wszyscy, tylko Ci, posiadający określoną wiedzę i potrafiący wyjść poza schemat. Tak, to REKLAMA.
Od zawsze związana z gospodarką rynkową i stanowi jej integralną część. W Polsce rynek reklamy wciąż znajduje się w fazie rozwoju, a zatem pozostaje wiele miejsca do zagospodarowania w tej dziedzinie. I jest to miejsce właśnie dla CIEBIE. Nowopowstające firmy, jak również te istniejące już na rynku, nastawiają się na zatrudnianie ludzi młodych i kreatywnych, czyli takich jak TY.
Tylko u nas nauczysz się definiować cele reklamy przedsiębiorstwa, stosować różnorodne techniki reklamowe, sprzęt i materiały wykorzystywane w reklamie, dobierać środki i nośniki reklamy w zależności od celu reklamy oraz branży towarowej, projektować wielkie i małe kampanie reklamowe, a także pozyskiwać klientów do współpracy z agencjami reklamowymi i mediami, dobierać metody prowadzenia badań rynkowych i reklamowych, weryfikować i interpretować wyniki tych badań.
Twoje umiejętności potwierdzą, a tym samym zdefiniują Twoją pozycję na rynku pracy dwie kwalifikacje w zawodzie, których uzyskanie pozwoli Ci posługiwać się tytułem technika organizacji reklamy. Są to odpowiednio: sprzedaż produktów i usług reklamowych oraz projektowanie kampanii reklamowych.
Pamiętaj, na absolwentów technikum reklamy czekają pełnoprofilowe specjalistyczne agencje reklamowe, działy marketingu i reklamy przedsiębiorstw produkcyjnych handlowych, agencje scenariuszowe i studia graficzne, studia produkcyjne, działy promocji środków masowego przekazu, agencje do spraw kontaktów z prasą i kształtowania opinii publicznej.
Jak mawiał znany amerykański pisarz Mark Twain, „wiele rzeczy małych stało się wielkimi, tylko dzięki odpowiedniej reklamie.” Jeśli i Ty chcesz mieć udział w tworzeniu wielkich rzeczy, oferta technikum organizacji reklamy jest właśnie dla Ciebie.
Kwalifikacje:
PGF.07. Wykonywanie przekazu reklamowego
PGF.08. Zarządzanie kampanią reklamową