Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Szkolne Koło „Caritas” działające w naszej szkole zainaugurowało nowy rok swojej pracy zbiórką rzeczową i kwestą na rzecz placówki misyjnej w Musongati w Burundi.

Polskie siostry karmelitanki, które koło wspiera od dłuższego czasu, poprosiły tym razem  o kocyki dla niemowląt z prowadzonej przez siebie porodówki. Potrzebne też były butelki do karmienia, bielizna, odzież, leki a także termofory używane w zastępstwie inkubatorów. I – jak zawsze – pluszowe przytulanki, w dużych ilościach. Zbiórka, wspierana także przez osoby, do których informacja trafiła przez fanpage koła na fb, przekroczyła oczekiwania organizatorów i do Afryki przygotowano nie jedną, a 3 paczki! Także na pogranicze Ruandy i Konga, gdzie z kolei pracują z ubogimi polskie pallotynki. Zebrano i zakupiono m.in. 95 kocyków, 72 pary majteczek, 35 butelek, 150 pluszaków, 34 op. witaminizowanych cukierków, blisko 40 kpl. długopisów, ołówków, kredek i inne pomoce szkolne, odzież, zabawki  i nasiona do wyhodowania witamin w naturze w misyjnym ogródku. Kłaniając się nisko wszystkim ofiarodawcom zapraszamy do udziału w naszych kolejnych akcjach i współpracy JUrszula Antosz-Rekucka, opiekun koła „Caritas”