Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

28 września klasa 1 r wspólnie z wychowawcą p. Moniką Ziębą oraz p. Anną Wojdyłą wybrała się na swoją pierwszą wycieczkę.

Zwiedziliśmy dwa muzea mieszczące się przy ulicy Lipowej w Krakowie. Pierwsze z nich to Fabryka Schindlera wchodząca w skład Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Schindler zatrudniał w niej zagrożonych eksterminacją Żydów, wpisanych następnie na tzw. listę Schindlera i uratowanych od zagłady. Pani przewodnik nie tylko oprowadziła nas po muzeum, ale przedstawiła również najważniejsze informacje na temat miejsca, eksponatów, a także przybliżyła nam postać Oskara Schindlera. Kolejnym muzeum, które mieści się w części dawnej Fabryki Emalia jest słynny Mocak - Muzeum Sztuki Współczesnej. I właśnie to muzeum duża część z nas chciała odwiedzić. Tutaj spotkaliśmy się z zupełnie innym wymiarem sztuki. Oprócz zwiedzania wystawy , wzięliśmy udział w lekcji muzealnej poświęconej interpretacji dzieł sztuki. Myślę, że kultura i sztuka jest ważna jeśli chcemy być kreatywnymi ludźmi i zapewne wiedza na ten temat jest przydatna w naszym przyszłym zawodzie. Podsumowaniem lekcji była nasza prezentacja na temat wybranego dzieła sztuki, dzięki niej mogliśmy się poczuć przez chwilę jak przewodnicy muzeum, ale również nasze starania zostały docenione przez wychowawczynię i otrzymaliśmy w nagrodę 5 z woku. Po muzeum udaliśmy się do kina, gdzie obejrzeliśmy wybrany przez nas film pt. "To".
Nasze panie z trudem przeżyły ten horror...ale wytrwały do końca. A ponieważ jedna z pań miała w tym dniu urodziny to cały dzień zakończyliśmy "sto lat". Pewnie ten śpiew nie był miodem dla uszu, ale miejmy nadzieję, że dla serca tak.
                                                                                      

                                                                                                                                   Ola Chlebicka 1TOR