Uczniowie reklamy wzięli udział w II Międzynarodowym Konkursie "Śladami historii Polski - skąd nasz ród""

Uczniowie klas reklamy: Kamila Potaczek z klasy 1 TR, Izabela Wójciak z 3 TR oraz Tomasz Wilk z klasy 4 TRp wzięli udział w II edycji konkursu historyczno - plastycznego. Organizatorem Konkursu jest :Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego a Patronat Honorowy sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Kamila i Iza wykonały plakaty na temat Solidarności oraz Fryderyka Chopina. Natomiast Tomek zaprojektował serię banknotów.

Przedmiotem konkursu było przygotowanie pracy artystycznej na temat „Śladami historii Polski” - skąd nasz ród”, charakteryzującej się pomysłowością, oryginalnością i samodzielnością wykonania, wypełniającej cele i parametry określone w regulaminie konkursu. Tematem pracy artystycznej (poezja, plastyka, banknoty, znaczek, pieśń, film) mogła być wybrana postać, wydarzenia, konspiracja czy inne zagadnienia historyczne lub społeczne.

Szkolnym organizatorem konkursu była nauczycielka plastyki oraz przedmiotów w zakresie reklamy p. Monika Zięba. Wszystkim gratulujemy pomysłów i czekamy na rozstrzygnięcie Konkursu!