• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Instaliada, czyli dzień otwarty ZSTI

W piątkowe przedpołudnie odbyła się Instaliada, czyli dzień otwarty ZSTI. Na przyszłych absolwentów szkół podstawowych czekały pokazy w pracowniach zawodowych, konkursy i rozgrywki sportowe.

Dla uczniów przygotowano wiele atrakcji. Przyszli absolwenci mogli wziąć udział w rozgrywkach sprawnościowych i sportowych, poznać prawa fizyki na wesoło w  laboratorium fizycznym, obserwować niezwykłe eksperymenty chemiczne w laboratorium chemicznym, wykazać się sprytem i umiejętnością kojarzenia w „Kalamburach”, wiedzą w „Jednym z dziesięciu”, znajomością realiów szkolnych, a przy okazji uczestniczyć w pokazowych lekcjach z przedmiotów zawodowych prowadzonych z wykorzystaniem najnowszych technologii, oprogramowania i nowoczesnego sprzętu, a tego w szkole nie brakuje. Na wszystkich szczególnie duże wrażenie robiły zajęcia projektowania modeli konstrukcji i BHP na placu budowy w pracowni budownictwa, czy druku sublimacyjnego i fotografii w ramach pracowni reklamy oraz prowadzone na warsztatach szkolnych pokazy wypalarki, spawalni, parku maszyn, czy zajęcia w pracowni instalacji elektrycznych. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokazy -  montażu rusztowań, które także stanowią stałe wyposażenie szkoły, JS 2404 Strzelec, pierwszej pomocy. O ucztę dla podniebienia zadbała pani Maria Żaba, dzięki której na stole pojawiły się słodkie wypieki od cukierników, będących pracodawcami uczniów ze szkoły branżowej  w ZSTI.