• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Niezwykły Koncert Noworoczny pamięci Konrada Nawary połączony ze zbiórką dla chorej Julki

XI Koncert Noworoczny zorganizowany w czwartkowy wieczór przez ZSTI zgromadził tłumy. Sala pod plebanią przy kościele Miłosierdzia Bożego, gdzie występowali muzycy, nie mogła pomieścić wszystkich, którzy chcieli nie tylko kolędować wspólnie ze społecznością szkolną, ale też uczcić pamięć niezwykłego absolwenta szkoły, Konrada Nawary, któremu dedykowano ten koncert i wesprzeć koszty leczenia 11-letniej Julki Nieckuli.

Tegoroczne spotkanie, po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią, miało po raz drugi nieco zmienioną formułę  – koncert odbył się, aby po raz kolejny uczcić pamięć zmarłego w sierpniu 2019 roku Konrada Nawary absolwenta ZSTI. Jego 3-letniej, niestety nierównej walce z chorobą kibicowała nie tylko społeczność ZSTI, ale cały region, a strumienie pomocy finansowej na kosztowne leczenie zdawały się nie mieć końca. Dlatego impreza, z inicjatywy państwa Marii i Piotra Nawarów, rodziców Konrada, została połączona ze zbiórką środków finansowych na leczenie i rehabilitację 11-letniej Julii, córki Adama Nieckuli, nauczyciela z ZSTI, która cierpi na nerwiakowłókniakowatość typu I. W ubiegłym roku u dziewczynki wykryto trzy guzy. Jeden z nich zoperowano. Pozostałe są nieoperacyjne. Julka w tej chwili przechodzi kolejną chemioterapię,  koszty leczenia i rehabilitacji pochłaniają znaczną część budżetu rodziny.

Konrad zapisał znaczącą kartę w historii szkoły. Był współtwórcą i jednym z pierwszych liderów tworzącego tożsamość ZSTI zespołu muzycznego INSTAL BAND, bez którego dzisiaj nie może się odbył żadna uroczystość szkolna. Dlatego też w czwartkowy wieczór na scenie w Sali pod plebanią nie mogło zabraknąć przyjaciół Konrada, tych z którymi tworzył INSTAL BAND, jak i tych, z którymi muzykował już jako absolwent szkoły.

Niezwykłe aranżacje znanych kolęd i pastorałek przygotowali mali i nieco starsi artyści. Na scenie wystąpił Zespół Regionalny „Olszowianie” p. Wioletty Kraus z rodzinnej miejscowości Konrada, rozśpiewana rodzina z Olszówki, również związana z ZSTI, czyli Kapela Kościelniaki, młodzi muzycy z Zespołu Placówek Oświatowych w Koninie, uczennice kl. VI z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Łostówce, muzycy z Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Spod Ćwilina”,  z Zespołu Regionalnego „Łętownianie”  oraz Zespołu Regionalnego  działającego w gminie Niedźwiedź z kolejnym absolwentem ZSTI Hubertem Rapciakiem, duet rodzinny Kaja Kolarska z kl. 4TRp w ZSTI z tatą Klaudiuszem Kolarskim. Podczas koncertu nie mogło oczywiście zabraknąć legendy Instalu, pierwszego lidera i założyciela INSTAL BANDU, przyjaciela Konrada – Bogdana Nawary ze swoim zespołem. Wystąpił również w nowym składzie INSTAL BAND, który także uświetnił poprzedzającą koncert adorację żłóbka  kościele Miłosierdzia Bożego. Niewątpliwą gwiazdą wieczoru była Aleksandra  Król z Limanowej, uczestniczka XIII edycji The Voice of Poland.

Wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe statuetki, a na koniec  wspólnie wykonali kilka kolęd.