• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Ponownie o profilaktyce w sądzie

W ZSTI trwa cykl zajęć profilaktycznych w Sądzie Rejonowym w Limanowej. W czwartkowe przedpołudnie na rozprawie uczestniczyła kl. 3TB wraz z wychowawczynią p. Iwoną Płachytką i inicjatorką przedsięwzięcia, pedagog p. Moniką Bierowiec-Łysek.

Przyszli budowlańcy, jak sami przyznają, nigdy nie byli w sądzie. Był to ich pierwszy kontakt z wymiarem sprawiedliwości, dlatego uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem wszystkiego, co działo się na sali rozpraw. Sprawa, w której uczestniczyli, odbywała w II Wydziale Karnym. Na ławie oskarżonych znalazł się 18-latek, który w czerwcu nie zatrzymał się do kontroli policji i uciekł. Sędzia nie wydał jeszcze w czwartek wyroku. Czeka na opinię szkoły i wywiad środowiskowy, który ma potwierdzić nieposzlakowaną, zdaniem obrońcy, opinię oskarżonego, który pierwszy raz dopuścił się złamania prawa.