• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Wielka Bitwa na Smaki, czyli kulinarna odsłona akcji charytatywnej "Paczka św. Antoniego"

Szarlotki, królewiec, malinowa chmurka, serniki, leśne runo, ciasto słonecznikowe i hitowy 3-bit, dzięki któremu p. Małgorzta Łabuz-Homa została Mistrzem Wypieków Instalu - Wielką Bitwą na Smaki w ZSTI rozpoczęto doroczną akcję charytatywną „Paczka św. Antoniego”.

W konkursowe szranki stanęli nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy przygotowali swoje popisowe ciasta. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na pomoc świąteczną dla najbardziej potrzebujących uczniów szkoły. Dzięki wczorajszej akcji udało się zebrać 1320 zł.
Środowy kiermasz słodkich wypieków rozpoczął tegoroczną akcję charytatywną, której zawsze patronuje św. Antoni. Ciasta przygotowane przez nauczycieli sprzedawały się jak gorące bułeczki. Najszybciej amatorów znalazł 3-bit, który w kilka minut sprzedał się do ostatniego okruszka, uznanie publiczności zyskały też inne wypieki: ciasto słonecznikowe p. Agnieszki Gol, królewiec p. Agnieszki Baum, malinowa chmurka p. Agnieszki Sierant. Na podium, w gronie Agnieszek, znalazł się także p. Krzysztof Przybytek, którego pasją, jak się okazało, oprócz matematyki, są także... serniki. Mistrzowie Wypieków Instalu, oprócz satysfakcji otrzymają też puchary.
 O tym, że pomaganie ma słodki smak, społeczność szkolna będzie się mogła przekonać po raz kolejny już wkrótce. Drugą odsłonę zbiórki środków zaplanowano bowiem na 14 grudnia. Tym razem to uczniowie będę proszeni o przygotowanie świątecznych pierników, które będą rozprowadzana na kolejnym kiermaszu słodkości.