• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Klasa 2Sb na Luboniu Wielkim

Klasa 2SBb wspólnie z wychowawcą mgr Mariuszem Surmą i opiekunem mgr Przemysławem Małyszem udała się na wycieczkę górską na Luboń Wielki 1022m. n.p.m. Trasę rozpoczęliśmy drogą asfaltową z Zespołu Szkół Techniczno Informatycznego w Mszanie Dolnej w stronę Przełęczy Glisne.

Czerwony szlak prowadził nas do widocznego na Luboniu schroniska PTTK w Beskidzie Wyspowym. Po dwóch godzinach marszu i po pokonaniu kliku stromych podejść na szczycie góry można było podziwiać piękne widoki. Panorama Mszany Dolnej i okolicznych miejscowości zanurzonych we mgle i w blasku słońca w tym dniu wyglądała przepięknie. Po  zrobieniu kilku zdjęć i odpoczynku przy schronisku młodzież z opiekunami rozpaliła ognisko na którym przygotowała smaczne kiełbaski. W miłej atmosferze przy ognisku cała grupa pożartowała, posłuchała muzyki i zregenerowała się do drogi powrotnej. W dół  schodziliśmy szlakiem żółtym do Rabki Zaryte. Jest to droga, która prowadzi przez skalne głazy u podnóża gołoborza oraz przez skalne szczeliny jaskiniowe. Po 2 godzinach zejścia dotarliśmy do drogi głównej prowadzącej do Mszany Dolnej. Wszyscy szczęśliwi, zmęczeni planujemy już kolejną wycieczkę w góry.