• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Klasa 1TBS w kinie i muzeum

Klasa 1 TBS wybrała się na wycieczkę integracyjną i edukacyjną do Krakowa. Po obejrzeniu pełnego dynamicznej akcji filmu „Top Gun Maverick”, gdzie  główną  rolę grał Tom Cruz. Pete "Maverick" Mitchell, który po ponad 20 latach służby w lotnictwie marynarki wojennej, zostaje wezwany do legendarnej szkoły Top Gun. Ma tam wyszkolić nowe pokolenie pilotów do niezwykle trudnej misji.

Następnie grupa udała się do Muzeum Armii Krajowej na warsztaty „Szlakiem AK i Akcji „Burza” w Małopolsce. Uczniowie dzięki pokazowi multimedialnemu poznali warunki życia codziennego na terenie okupowanej Małopolski. Zwiedzili z przewodnikiem ekspozycję poświęconą strukturom Państwa Podziemnego i jego siły zbrojnej AK. Podczas zwiedzania zobaczyli rekonstrukcję czołgu Vickers, dotknęli kadłuba samolotu bombowego Halifax oraz uzmysłowili sobie wielkość rakiety V-2. Punktem kulminacyjnym była gra edukacyjna wśród eksponatów. Miłym zaskoczeniem na zakończenie warsztatów było podarowanie nam gry edukacyjnej „Śladem AK i akcji Burza 44.