• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Kolejne zajęcia profilaktyczne w sądzie

W ZSTI trwa cykl zajęć profilaktycznych w sądzie. Tym razem w czwartkowe przedpołudnie w rozprawie uczestniczyła kl. 1TB wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Sierant i inicjatorką przedsięwzięcia, pedagog p. Moniką Bierowiec-Łysek.

Przyszli budowlańcy, jak sami przyznają, nigdy nie byli w sądzie. Był to ich pierwszy kontakt z wymiarem sprawiedliwości, dlatego uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem wszystkiego, co działo się na sali rozpraw. Sprawa, w której uczestniczyli, dotyczyła jazdy pod wpływem alkoholu.

Przypomnijmy, że program wychowawczy ZSTI kładzie ogromny nacisk na wszelkie działania szeroko rozumianej profilaktyki. Jak twierdzi jego autorka, p. Monika Bierowiec-Łysek, teorię lepiej zastąpić praktycznymi doświadczeniami, stąd pomysł na uczestnictwo uczniów w rozprawach sądowych, czy wizyty w więzieniach.