• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Elektrycy w Niedzicy i na pienińskim szlaku

Klas 1TE zaliczyła pierwszą wizytę zawodoznawczą, zwiedzając elektrownię wodną w Niedzicy. Jesienna aura sprzyjała też integracji w samym sercu Pienin.

Po niezwykle interesującej lekcji historii powstania obiektu oraz maszyn elektrycznych, kiedy opadła poranna mgła, przyszli elektrycy mogli z korony zapory podziwiać górujący nad nią XIV-wieczny zamek. Jednak celem wyprawy były tym razem Jaworki i wąwóz Homole, którym udało się wyjść na polanę Bukowinki, po drodze, dzięki pani przewodnik beskidzkiej, poznając historię regionu. Wycieczkowicze dowiedzieli się, że homole, od których wziął nazwę słynny wąwóz, to nic innego, jak ogromne, zalegające w nim kamienie. Mieli też okazję sfotografować się przy kamiennych księgach, w których, jak głosi legenda, zapisano dzieje świata. Nikomu nie przeszkadzały ani śliskie głazy, ani błoto, by dotrzeć do celu. Widoki pasm pienińskich i i sądeckich skąpanych w jesiennym słońcu oraz  zapach i smak grillowanych kiełbasek, które czekały na uczestników wyprawy, wynagrodziły trudy wędrówki.