• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

„Zastrzyk dobra” w Tygodniu Misyjnym

W dniach 23-29.10.2022 trwa ogólnopolski Tydzień Misyjny, którego hasłem jest  „Będziecie moimi świadkami”.  W tym roku wspieramy świecką misjonarkę, pielęgniarkę Agnieszkę Nowak, która pracuje w afrykańskim Kongo, a prowadzi projekt „Zastrzyk dobra”.

Pochodząca z sąsiedniej diecezji Bielsko-Żywieckiej, Aga dzieli się w jednym z wpisów: „Nigdy nie chciałam pisać takich tekstów, jak ten.Chciałam pisać o pięknie misji. O gromadce dzieci z którymi popołudniami tańczymy i gramy w piłkę. Nie chciałam pisać o chorobach i ich powikłaniach. Nie chciałam pisać o głodzie i o śmierci. Chciałam pisać o szpitalu misyjnym, który jest miejscem nadziei. A jednak…Słyszę to jak mantrę, jak echo idące za mną - „jestem głodny” „jestem głodna” „nic nie jadłem od kilku dni”…  Na każdym kroku, na ulicy, na targu, dzieci, dorośli, starsi. Codziennie”.
Wolontariusze Szkolnego Koła „Caritsa” zbierają do puszek pieniądze na pomoc dla podopiecznych Agnieszki. Nie bądź łoś, wrzuć nam coś! O misjonarce, jej pracy radościach i problemach można przeczytać na jej blogu: https://zastrzykdobra.pl, także na profilu pod taką samą nazwą na Feceeboku.