• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Druga nagroda i wyróżnienie dla uczennic reklamy w prestiżowym konkursie fotograficzmym

2 miejsce dla Natalii Tomaszewskiej i wyróżnienie dla Nikoli Targosz – po raz kolejny uczennice z ZSTI zdobyły uznanie jurorów i publiczności ogólnopolskiego konkursu FotoKrajObraz.

Konkurs jest organizowany co roku przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. W tegorocznej edycji zadaniem uczestników było znalezienie „Zielonej enklawy miasta”. Natalia Tomaszewska, na co dzień uczennica kl. 3 technikum reklamy, wzięła udział w konkursie fotograficznym po raz pierwszy i jak się okazało, jej spojrzenie przez obiektyw ujęło jurorów. Natalkę zainspirowała jesienna magia pałacu w Pszczynie i otaczającego go parku. Udało jej się uchwycić bajeczne kolory i niezwykłą atmosferę miejsca. - Lubię fotografię, jednak robię to amatorsko, bardziej dla upamiętnienia wspomnień lub, jak w tym przypadku, widoków. To moje pierwsze, lecz wyjątkowe osiągniecie w tej dziedzinie. Myślę, że doda mi pewności i motywacji w obserwowaniu świata i próbowania uchwycenia magicznych chwil za pomocą aparatu fotograficznego – tłumaczy Natalka, dla której nagroda w konkursie fotograficznym nie jest jedynym sukcesem w tym roku szkolnym. Przypomnijmy, że utalentowana specjalistka od reklamy jest także liderką nagrodzonego Srebrnym i Brązowym Wilkiem projektu społecznego DZIECI I RYBY.

Również dla Nikoli Targosz z kl. 2 technikum reklamy wyróżnienie jest kolejnym osiągnięciem. Przypomnijmy, że jej zdjęcie zapomnianego, nieużytkowego dworca PKP zdobyło drugą nagrodę w konkursie „Magia mojego miasta”. Do dziś można go oglądać na wystawie plenerowej w centrum Mszany Dolnej. W tej edycji konkursu Nikola, szukając „zielonej enklawy” w niezwykły sposób uchwyciła magię starego żydowskiego cmentarza, który na co dzień zapomniany, choć tak blisko tętniącego życiem miasta, daje wytchnienie nie tylko dla oczu zmęczonych wszechotaczającą betonową pustynią, ale też i pozwala na chwilę refleksji w pędzie codzienności.

Nagrodzone i wyróżnione prace będzie można oglądać na wernisażu i wystawie pokonkursowej. Laureaci, jak zwykle, zostaną zaproszeni na warsztaty fotograficzne.