• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Znamy zwycięzców kolejnej edycji prestiżowego konkursu Zawód nie zawodzi

W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej odbył się wielki finał II edycji konkursu "Zawód nie zawodzi" - wsparcie wyboru ścieżki kariery zawodowej przez uczniów szkół podstawowych”, będącego nową inicjatywą ZSTI, adresowaną do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała kilka miesięcy. Niewątpliwym liderem w regionie została Szkoła Podstawowa w Skomielnej Białej, która zdobyła aż pięć miejsc na podium.

ZSTI od wielu lat angażuje się w projekty mające na celu promocję szkolnictwa zawodowego i pomoc uczniom, którzy muszą się zmierzyć z często niełatwym wyborem własnej kariery, w określeniu preferencji zawodowych. Od marca uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych mogli za pośrednictwem specjalnie stworzonej na stronie ZSTI platformy e-learningowe poznawać nie tylko ciekawostki dotyczące promowanych branż, ale też ofertę rynku pracy.

Sukces ubiegłorocznej, pierwszej edycji sprawił, że w tym roku zainteresowanie konkursem było jeszcze większe W etapie szkolnym wzięło udział 300 uczniów, łącznie na tym etapie wykonano ponad 600 testów, a najliczniej była reprezentowana SP nr 1 Mszanie Dolnej, gdzie w konkursowe szranki stanęło 77 uczniów. W piątek 90 zwycięzców etapu szkolnego reprezentujących 13 szkół regionu wzięło udział w wielkim finale. Rywalizacja była zacięta, o miejscu na podium decydowała nie tylko wiedzy, ale też i czas udzielenia odpowiedzi.

W obszarze spawalniczo-mechanicznym I miejsce zajęła Marcelina Wieczorek ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej, II Milena Smoleń ze Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej, a III Mciej Tupta  reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2 w Kasinie Wielkie, w obszarze elektroenergetycznym zwyciężył Maciej Mytych ze Szkoły Podstawowej w Łostówce, II miejsce zajął Paweł Stożek reprezentujący tę samą szkołę, a III – Krzysztof Folwarski ze Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej. W obszarze informatycznym zwyciężył Paweł Bolechowski z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rabce-Zdroju, II miejsce przypadło Karolowi Gackowi ze Szkoły Podstawowej  w Skomielnej Białej, a III Michałowi Gackowi ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rabce-Zdroju, natomiast arkana reklamy najlepiej zna Milena Kędroń ze Szkoły Podstawowej w Wilczycach, tuż za nią uplasował się Jakub Chorążak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skomielnej Białej, a ostatnie miejsce na podium w tej kategorii zajęła Magdalena Kościelniak ze Szkoły Podstawowej w Ponicach. W obszarze budowlanym najlepszy okazał się Bartosz Ceremon ze Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej, II miejsce zajął Kacper Grygiel ze Szkoły Podstawowej nr 1 Kasinie Wielkiej , a III – Jakub Ślaga reprezentujący tę samą szkołę.     

Projekt był realizowany pod patronatem sądeckiego stowarzyszenia Humaneo, z którym szkoła współpracowała od wielu lat, m.in. przy organizacji ogólnopolskiego konkursu Zawód nie zawodzi adresowanego najpierw do uczniów gimnazjów, a potem absolwentów szkół podstawowych, lidera,  zajmującego się organizowaniem szkoleń i egzaminów zawodowych w standardach europejskich ECCC i VCC. Sponsorem nagród, oprócz Humaneo była także firmę BLACHOTRAPEZ, partner szkoły w obszarze budowlanych oraz firma  PalletenWerk, partner szkoły w obszarze mechanicznym.