• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Integracja i sztuka przetrwania w Beskidzie Żywieckim

Trzy majowe dni klasy 2TIb i 2TR spędziły integrując się nad jeziorem żywieckim. Były zajęcia survivalowe, wyjście w góry i zwiedzanie najważniejszych atrakcji regionu.

Wyjazd rozpoczął od wizyty w obozie Auschitz-Birkenau. Potem grupa przejechała do miejsca docelowego, gdzie została zakwaterowana w ośrodku w Tresnej, położonym nad samym Jeziorem Żywieckim. Tam odbyły się zajęcia survivalowe, prowadzone przez instruktorów. W ramach zdobywania umiejętności związanych ze sztuką przetrwania w trudnych warunkach, uczniowie budowali w lesie schronienie, uczyli się jak rozpalać ogień oraz zdobywać wodę i pożywienie. Była też integracja przy ognisku.

Wyjazd połączono ze zwiedzaniem Żywca -  zamku, pałacu, katedry i interaktywnego Muzeum Browaru. Udało się także zdobyć górę Żar, ze szczytu której można podziwiać piękną panoramę jeziora i otaczających ją gór Beskidu Żywieckiego. Trud wspinaczki wynagrodziły niesamowite wrażanie estetyczne. Wieczorne zajęcia odbyły się pod znakiem integracji sportowej, rozegrano też turnieje siatkówki i koszykówki.

W drodze powrotnej, tzw. małą pętlą beskidzką, przyszli informatycy i specjaliści od reklamy zwiedzili bunkry w Węgierskiej Górce, zwane Westerplatte południa, w Koniakowie weszli na punkt widokowy Ochodzita, w Wiśle-Malince zwiedzili skocznię Adama Małysza, by przez Szczyrk wrócić do Mszany. Uczniom towarzyszyli ich wychowawcy – p. Agnieszka Sierant, p. Łukasz Dobrowolski oraz  Agnieszka Gol.