• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Maraton Biblijny 2022

Po dwóch latach przerwy, spowodowanych pandemią, mógł wreszcie odbyć się „na żywo” tradycyjny już w naszej szkole Maraton Biblijny związany z Ogólnopolskim Tygodniem Biblijnym i Narodowym Czytaniem Pisma św.

Przesunięty z powodu matur tydzień później, zgromadził nas wokół Ewangelii św. Łukasza w budynku przy ul. Matejki, gdzie wraz z zaproszonymi gośćmi, tę Ewangelię Miłosierdzia czytali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, w swoich językach ojczystych: polskim i ukraińskim. Czytanie zainaugurował pan dyrektor Andrzej Dębski, kolejnym lektorem był ksiądz Proboszcz Tadeusz Mrowiec. Urząd Miasta reprezentował pan wiceburmistrz Michał Grzeszczuk, dotarli do nas także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z panią pedagog, Moniką Zarębską. Maraton potrwał dokładnie 3 godziny,  podczas których 24 rozdziały łukaszowej Ewangelii czytały łącznie 24 osoby. Czytaniu towarzyszyły wystawy biblijne  – wybrane  inspiracje Biblią w sztuce oraz dotyczące roślin Ziemi Świętej. Jak zawsze, dla każdego uczestnika przygotowany był fragment Pisma św. na niewielkim ruloniku, który można było sobie wylosować.