• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Znamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „ALCHEMIK”

Dariusz Chorągwicki z kl. 4TB został szkolnym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „ALCHEMIK”, zdobywając 26 punktów na 38 możliwych do uzyskania. Tylko o jeden punkt mniej zdobyli: Marcin Piekarczyk i Klaudia Soska z kl. 3TBp.

W tegorocznej edycji konkursu, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim, wzięło udział 26 uczniów ZSTI. Ideą konkursowych zmagań, które są przeprowadzane co roku przy współpracy merytorycznej z Uniwersytetem Warszawskim oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu chemii, propagowanie nauk ścisłych, aktywizacja miłośników nauk ścisłych poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań. Dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureat etapu szkolnego wyróżnienie i nagrodę książkową.