• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

W ZSTI już Wielkanoc - nie zapomnieli też o samotnych i potrzebujących

Konkurs świątecznych wypieków, quiz wiedzy o tradycjach wielkanocnych oraz audycja Radia Instal – tak w z ZSTI już w  środowe przedpołudnie rozpoczęto świętowanie.

Na szkolnych korytarzach rozgardiasz trwał od samego rana, kiedy na świąteczne stoły wjechały odświętnie przystrojone baby, by konkurować o palmę pierwszeństwa nie tylko smakiem, ale i wyglądem. W tej konkurencji jurorom trudno było wyłonić jednego zwycięzcę. Trzy pierwsze równorzędne miejsca zajęły klasy: 1TR, 4TR i 1TB. Następnie  uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością zwyczajów wielkanocnych, biorąc udział w szkolnym quzie. Tutaj bezkonkurencyjna okazała się kl. 3TIp, pokonując nieznacznie kl. 3TRp i 2TR. Nie obyło się też bez tradycyjnego spotkania w klasach na przysłowiowym "jajeczku i śledziku". Uczniowie ZSTI nie zapomnieli też o biednych, potrzebujących, samotnych i ofiarach wojny. Przygotowali świąteczne paczki dla swoich nowych kolegów i koleżanek z Ukrainy, przekazali także życzenia i stroiki podopiecznym mszańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Domu Pomocy Społecznej.