• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Podziękowania z Ukrainy

Siostry Pallotynki z Gródka Jagiellońskiego koło Lwowa nadesłały podziękowania za naszą pomoc – na początku wojny w Ukrainie przekazaliśmy im ponad 4 tys. zł wsparcia finansowego, a 3 kwietnia zawieźliśmy do Gródka załadowany po sam dach samochód darów. Raz jeszcze kłaniamy się wszystkim, którzy się włączyli w naszą zbiórkę.

Zawieźliśmy łącznie z pomocą zebraną przez Fundację Sztetl Mszana Dolna, około tonę darów: wędlin świeżych, pakowanych próżniowo u producenta (z nich cieszyli się najbardziej), konserw mięsnych i rybnych, makaronu, ryżu, kaszy, płatków, zup w proszku i kostkach, herbaty, kawy, słodyczy, środków higienicznych, opatrunkowych, leków, przyborów szkolnych, mleka w proszku, odzieży, koców i wiele innych artykułów. Cieszy nas podtrzymana "Sztama Mszan" - z Mszany na Śląsku także pojechał, od granicy razem z naszym, bus pełen darów od 3 tamtejszych szkół. Wspólnie czynione dobro ma dodatkową wartość! Zaś w drodze powrotnej udało nam się dostarczyć 2 kartony ukraińskich książek, o które prosiła Biblioteka Miejska dla przebywających w okolicy uchodźców.