• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Zachwycili się pięknem - Wyniki konkursu fotograficznego w Roku Norwidowskim „Bo piękno na to jest, by zachwycało”

Jury konkursowe miało nie lada zadanie:  nadesłano 426 fotografii przedstawiających piękno przyrody, które oceniane były w kilku kategoriach. Osobno rywalizowali uczniowie techników, osobno szkoły branżowej, zwłaszcza że klasy reklamy mają specjalistyczne zajęcia z fotografii. I to właśnie oni „rozbili bank” nagród.

W kategorii „Krajobrazy” najlepsze zdjęcie wykonał Krzysztof Skowronek z III TRp, który utrwalił burzę z piorunami. Fotografie psich pupili przyniosły zwycięstwo Ani Wójciak z IV TR – naturalnie, w kategorii „Zwierzęta”. Magda Klimek z tejże klasy przesłała najlepsze zdjęcia świata roślinex aequo z Kingą Kanią z III TRp, a Ola Handzel,  IV TR wykonała bezkonkurencyjne fotografie makro. Wyróżnienie dla Tomka Wilka. W Kategorii „Ludzie” zwyciężyła praca Oliwii Wadyl z III TR. Komisja konkursowa pod przewodnictwem mgr Urszuli Antosz-Rekuckiej, przyznała też wyróżnienia następującym osobom: Gabrysia Zając, Pola Bogusiak, Basia Mydlarz, Justyna Niżnik, Ala Zapała, Natalia Tomaszewska, Sandra Wesołowska, Sylwia Gackowiec, Natalia Kościelniak, Kaja Kolarska, Karolina Kielusiak, Oliwia Korzeniowska, Wiktoria Kubowicz, Paulina Chorągwicka, Kinga Latawiec, Maja Łazarczyk, Sandra Wesołowska, Emilia Oleksy, Ania Hojka, Zuzanna Uchacz, Roman Bochkarov.

Wśród uczniów szkoły branżowej na nagrody zasłużyli: Dorota Jakubiak, Marta Płoskonka, Karol Kęska, Kasia Cież, Natalia Cież, Zofia Bieniek, Ania Liberda, Weronika Liberda, Hania Gackowiec. Wyróżnione osoby otrzymały albumy „Od młodości do świętości Karola Wojtyły” od Instytutu Dialogu JPII Międzykulturowego w Krakowie, tomiki poezji, kubki termiczne, latarki i inne drobne upominki.

Najlepsze prace można zobaczyć w sali 203 w budynku przy ul. Matejki.