W ZSTI otwarto nowe obiekty sportowe

W czwartkowe przedpołudnie włodarze powiatu limanowskiego dokonali oficjalnego otwarcia kompleksu boisk sportowych przy ZSTI. Pierwszy gwizdek zainaugurował Dzień Sportu, czyli Pierwsze Mistrzostwa Obiektu. Uczniowie korzystając z nowej infrastruktury, mogli rozegrać finały trwających od kilku tygodni szkolnych rozgrywek sportowych. Na nowej murawie odbył się też pokaz taekwondo w wykonaniu utalentowanych zawodniczek klubu Koryo, uczennic ZSTI, sióstr Bożeny i Małgorzaty Gal.

Nowy kompleks boisk został wybudowany przez Powiat Limanowski przy dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach projektu „Modernizacja i budowa boisk sportowych przy jednostkach oświatowych Powiatu Limanowskiego”. Składa się z boiska uniwersalnego o wymiarach 20 x 44 m pokrytego trawą syntetyczną, boiska do koszykówki (19 x 32m), boiska do siatkówki (13x22m) z nawierzchnią poliuretanową, skoczni w dal z rozbiegiem poliuretanową, rzutni do pchnięcia kulą oraz mini trybun. Całość jest otoczona piłkochwytami ze względów bezpieczeństwa. Koszt inwestycji to 2 mln 300 tys zł.

INSTAL już od wielu lat sportem stoi. Uczniowie mają do dyspozycji nowoczesną halę, siłownię, salę fitness. Oprócz tradycyjnych zajęć, mogą trenować i przygotowywać się do zawodów w wielu dyscyplinach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, na których zdobywają medale i punktowane miejsca. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć mistrza i rekordzisty Polski, Zygmunta Łyżnickiego, emerytowanego nauczyciela wychowania fizycznego w ZSTI.