ZSTI w Chorwacji

Uczniowie kl. 2TE, 4TRp, 4TEp oraz 3TSE spędzili ostatni tydzień kwietnia eksplorując najpiękniejsze zakątki Chorwacji. To już drugi w historii szkoły wyjazd na Bałkany.

Przez 6 dni młodzież nie tylko korzystała z uroków przepięknej plaży na wysypie Ciovo położonej nieopodal urokliwego Trogiru, ale również zwiedzała najpiękniejsze zakątki tego popularnego na wakacyjne wyjazdy kraju. Uczniowie, oprócz Trogiru, zwiedzili także Split, Omiš, spacerowali kładkami i pomostami pośród wodospadów rzeki Krka, podziwiali kaskady Jezior Plitwickich, wspinali się też stromymi zboczami, by zdobyć Dinarę (1831 m n.p.m) – najwyższy szczyt Chorwacji położony w Górach Dynarskich. Niezwykłych przeżyć dostarczył także spływ na rzece Cetina. Dopełnieniem tej wyprawy była cudowna pogoda, dzięki temu możliwa była kąpiel w Adriatyku.