• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Zwolnieni z teorii - dwie pierwsze kampanie społeczne w toku

„Dzieci i Ryby” oraz „Niezrozumiani” to dwa pierwsze projekty, które powstały w ramach trwającego od października nowego przedsięwzięcia ZSTI – Zwolnieni z teorii, będącego nową formą wolontariatu.

Przypomnijmy, że ideą projektu jest podjęcie działań w lokalnej społeczności, które mają przynieść wymierną korzyść, nie tylko wspieranym osobom, ale też samym pomagającym. W ZSTI działania podjęły już dwie grupy wolontariuszy z kl. 3TRp. Pierwsze działania projektowe o bardzo wymownym tytule "Dzieci i Ryby" dotyczą niezwykle wrażliwej kwestii, jaką jest znieczulica na problemy dzieci i młodzieży. - Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której każdy znajdzie pomoc, zrozumienie i wsparcie – tłumaczą inicjatorzy projektu.

Z kolei druga kampania „Niezrozumiani" opiera się na przekazywaniu wiedzy na temat chorób i zaburzeń spotykanych na co dzień, lecz często pomijanych lub lekceważonych. Głównym spektrum projektu jest autyzm - w jaki sposób go rozpoznać oraz jak się zachować wobec osób dotkniętych tych problemem.

Działania obydwu grup można śledzić na FB i Instagramie: https://www.facebook.com/profile.php?id=100077094454868https://www.instagram.com/dzieci_ryby/?fbclid=IwAR32SRxLk2iI5xFZlH8VlSriX6Ew1O7Ism2OQ3QjkDH_cLTByNomyll0S3chttps://www.facebook.com/niezrozumianihttps://www.instagram.com/niezrozumianii/.