• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Podziękowania od Rodaków z Ukrainy

Przed Świętami, tradycyjnie już, jak od wielu lat, Szkolne Koło „Caritas” przeprowadziło zbiórkę darów i wysłało Wspólnocie Polskiej w Gródku Jagiellońskim koło Lwowa 16 dużych paczek pełnych trwałej żywności, środków czystości, ciepłej odzieży i serdecznych życzeń.

Właśnie nadeszły podziękowania od Siostry Anny Karpińskiej, która z otrzymanych przesyłek przygotowała ponad 30 paczek dla najuboższych. To głównie polscy samotni seniorzy, niepełnosprawni, niepełne rodziny. Ponieważ także w tym roku do naszej akcji przyłączyły się szkoły z Mszany na Śląsku, nasi Rodacy kolejny raz otrzymali blisko tonę darów – dodatkowo cieszy solidarność w czynieniu dobra, ta „Sztama Mszan”. Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc, serdecznie dziękujemy za zrozumienie, na czym polega prawdziwy patriotyzm i ewangeliczna postawa.