• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Szkolne Koło „Caritas” podsumowało swoje adwentowe akcje

Zakończyliśmy adwentową akcję pomocy naszym ubogim rodakom z Gródka Jagiellońskiego w Ukrainie, koordynowaną przez Szkolne Koło „Caritas”. Siostra Anna Karpińska posługująca Wspólnocie Polskiej w Gródku, przekazuje za naszym pośrednictwem słowa ogromnej wdzięczności! 

Lista zebranych produktów jest bardzo długa. Wysłaliśmy 16 dużych paczek, a w nich: 158 paczek herbaty, 104 kawy, 98 makaronu, 39 paczek ryżu, 18 kaszy, 19 płatków, nadto 94 czekolady i 16 pudełek czekoladek, 19 opakowań kakao, 220 konserw (szyneczek, mięsnych, rybnych, warzywnych), 192 opakowań zup w torebkach i 77 pudełek zup w kostkach, 69 opakowań ciastek i 47 torebki cukierków. Mydeł zebraliśmy i wysłaliśmy 89, 5 par ciepłych pantofli i 10 kompletów bielizny, 10 kg cukru trzcinowego w półkilogramowych, szczelnych woreczkach, do tego trochę odzieży, książek, kosmetyków, 38 opakowań różnych bakalii. Za wszystko serdecznie dziękujemy, szczególnie tym klasom i wychowawcom, które przygotowały wspólne dary od zespołów klasowych (3TRp, 3TB, 4TB) – będziemy chcieli przy kolejnej akcji to rozwinąć – ale też każdemu indywidualnie przekazującemu pomoc, także spoza naszej szkoły. Cieszy współpraca ze środowiskiem lokalnym oraz tradycyjna już „Sztama Mszan”, czyli współdziałanie w dziele pomocy Polakom z Ukrainy ze szkołami z Mszany na Śląsku.

Koło wpłaciło też cegiełkę wsparcia na rehabilitację naszej koleżanki oraz na program pomocy migrantom realizowany przez „Caritas Polska”.