Wycieczka uczniów klas reklamy do teatru i planetarium

W ostatnim tygodniu kwietnia uczniowie klas reklamy odwiedzili Katowice i Chorzów.

Najpierw uczestniczyli w spektaklu na podstawie komiksu Tomasza "SPELLA" Grządzieli „Przygody Stasia i Złej Nogi” w Teatrze Śląskim. Sztuka poruszała problemy młodzieży we współczesnym świecie. "Staś i Zła Noga” to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Po spektaklu obejrzeli symboliczne miejsca i zabytki związane z ważnymi wydarzeniami i historią Górnego Śląska (m.in :Spodek, NOSPR, Muzeum Śląskie,Pomnik Powstańców Śląskich).

Kolejnym punktem wycieczki był Chorzów. Tutaj ich przystanek rozpoczął się od Stadionu Śląskiego, który został wybudowany w latach 2009–2017 w miejscu obiektu funkcjonującego od 1956 r. Ponieważ stadion i planetarium mieści się na terenie Parku Śląskiego, to uczniowie mieli okazję, aby odbyć krótki spacer w miłych okolicznościach przyrody. I tak dotarli do kolejnego punktu wycieczki - nowoczesnego obiektu planetarium, oddanego do użytku w 2022 rok, po gruntownej modernizacji.
Planetarium Śląskie powstało w 1955 roku jako pierwsza tego rodzaju placówka w Polsce. Dziś Planetarium – Śląski Park Nauki jest jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek na świecie prezentującą zagadnienia związane z trzema dziedzinami nauki: sejsmologią, meteorologią i astronomią.
Grupa z ZSTI uczestniczyła w seansie pt. „Jesteśmy gwiazdami". Co było na początku? Jak powstało życie? Na czym polega ewolucja gwiazd? Na te i wiele innych pytań odpowiadają autorzy seansu, który stał się przebojem planetariów na całym świecie. Wizyta w planetarium zrobiła na wszystkich spore wrażenie.
- Być może to nie była nasza ostatnia wycieczka w okolice Górnego Śląska - zapowiadają organizatorki i wycieczki panie: Sylwia Marszałek oraz Monika Zięba.