• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Nagroda dla Nikoli Targosz w konkursie fotograficznym

Nikola Targosz z kl. 2TR została laureatką dorocznego konkursu fotograficznego Magia Mojego Miasta. Jej czarno-białe, nastrojowe zdjęcie budynku stacji PKP zyskało uznanie jurorów, którzy przyznali utalentowanej specjalistce od reklamy drugą nagrodę  w kategorii „młodzież”.

- Postanowiłam zrobić zdjęcie budynku stacji PKP, która niegdyś tętniła życiem, a dziś niewidoczna na pierwszy rzut oka, stanowi kawałek historii Mszany Dolnej. Barwy szarości, czerni i bieli utożsamiają się z przeszłością – tłumaczy Nikola.

Konkurs zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku komisja konkursowa miała wyjątkowo trudne zadanie – nadesłano blisko 60 zdjęć, a artyści prześcigali się w  pomysłach, w jaki sposób pokazać uroki miasta w ciągu czterech pór roku, przedstawić dorobek kultury materialnej i duchowej, zachodzące zmiany, podejmowane inicjatywy, zanikające tradycje, folklor lokalny, stroje, historię,  czy też relacje międzyludzkie.

Nagrodzone prace, w tym również zdjęcie wykonane przez Nikolę, można obejrzeć w Bibliotece Miejskiej oraz w przygotowanej specjalnie na ten cel wystawie plenerowej – w gablotach pod centrum handlowym „Echo” przy ul. Starowiejskiej.