• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Święto w ZSTI - dzień pierwszaka, życzenia i nagrody

W środę, 13 października w ZSTI świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Mimo iż, ze względu na ograniczenia pandemiczne w uroczystym apelu nie mogła uczestniczyć cała społeczność szkolna, apel był bardzo uroczysty. Jak co roku, nie obyło się bez nagród, kwiatów i życzeń. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele powiatu limanowskiego – starosta Mieczysław Uryga i Artur Krzak, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Limanowej oraz Grzegorz Wójcik, radny Rady Powiatu Limanowskiego.

Dyrektor Andrzej Dębski w swoim przemówieniu zapewniał, że jest to święto wszystkich – całej społeczności szkolnej, a wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić, równocześnie dziękując nauczycielom za ich pasję, trud i pracę włożoną w wychowanie przyszłych absolwentów szkoły. Specjalną niespodziankę przygotowali dla nauczycieli uczniowie kl. 1TR i 3 TR, którzy na zamówienie samorządu szkolnego pod okiem p. Moniki Zięby przygotowali symboliczne, spersonalizowane czerwone serca z życzeniami.

Środowa obecność przedstawicieli starostwa w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych miała wymiar nie tylko symboliczny - wspólne świętowanie, ale także była okazją do wręczenia nauczycielom Nagród Starosty, Nagród Dyrektora ZSTI, a uczniom wyróżniającym się w nauce - Stypendiów Starosty Powiatu Limanowskiego.

Jak głosi szkolna tradycja, Święto Edukacji Narodowej to także dzień przyjęcia do społeczności uczniowskiej pierwszoklasistów. Przed uroczystym ślubowaniem podczas apelu, uczniowie klas pierwszych mieli za zadanie zmierzyć się z różnymi zabawami i konkursami, które miały na celu sprawdzenie ich umiejętności i sprawności. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami, a przy tym dobrze się bawili, ale najlepszy wynik osiągnęła klasa 1TE. Gratulujemy!