• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Na rowerach przez Mierzeję Helską – informatycy w Trójmieście

Przyszli specjaliści od informatyki z kl. 4TI spędzili pierwszy tydzień października w Trójmieście. Podczas gdy ich młodsi koledzy z klasy 3 podążali śladem krasnali we Wrocławiu, oni, korzystając z uroków złotej polskiej  jesieni, zwiedzali nadbałtyckie kurorty.

To już ostatni taki wyjazd czwartoklasistów, którzy zbierają siły przed czekającymi ich egzaminami zawodowymi w styczniu i dojrzałości w maju, dlatego wychowawczyni p. Jolanta Duc zadbała, aby nie zabrakło atrakcji. Uczniowie pokonali blisko 40-kilometrowy odcinek z Władysławowa przez Chałupy i Kuźnice do Jastarni Mierzeją Helską i z powrotem, zwiedzali średniowieczny zamek krzyżacki w Malborku, słynne Oceanarium w Gdyni oraz stacjonujące obok jednostki pływającej - Dar Pomorza, Dar Młodzieży, Błyskawicę, w Sopocie spacerowali po molo, a w Gdańsku nie tylko odwiedzili Neptuna, ale też mogli podziwiać bazylikę Mariacką i Dwór Artusa. Dodatkową atrakcją był nocny widok na miasto z diabelskiego młyna Amber Sky.