Podsumowanie projektu Zawód nie zawodzi i wielki finał już w czerwcu

Przypominamy, że w ZSTI trwa projekt "Zawód nie zawodzi" - wsparcie wyboru ścieżki kariery zawodowej przez uczniów szkół podstawowych . Mimo, iż cykl warsztatów zakończył się w marcu, trwa przygotowanie do wielkiego finału, który zaplanowano na 11 czerwca.

Projekt „Zawód nie zawodzi” jest najnowszą inicjatywa ZSTI adresowaną do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, którzy muszą się zmierzyć z często niełatwym wyborem własnej kariery. Trwająca od blisko roku pandemia wymusiła wiele zmian w życiu społecznym, zatem wszystkie działania projektowe odbywały wirtualnie, z wykorzystaniem specjalnej platformy e-learningowej. Dla uczniów przygotowano cykl 15 warsztatów – po trzy w każdej z pięciu pracowni ZSTI: budowlanej, spawalniczo-mechanicznej, informatycznej, reklamowej i elektrycznej. Ponadto pojawiały się ciekawostki dotyczącej poszczególnych branż, wywiady z pracodawcami oraz absolwentami, a także ciesząca się dużym zainteresowaniem giełda pracodawców.

Projekt zakłada nie tylko edukację, ale też i zabawę. Po każdych zajęciach odbywały się mini quizy, które pozwoliły wyłonić laureatówi konkursów z poszczególnych obszarów. Są oni zaproszeni 11 czerwca na wielki finał do ZSTI. Na zwycięzców i najbardziej aktywne szkoły czekają cenne nagrody ufundowane przez sponsorów. Projekt jest realizowany pod patronatem sądeckiego stowarzyszenia Humaneo, z którym szkoła współpracuje od wielu lat, m.in przy organizacji ogólnopolskiego konkursu Zawód nie zawodzi adresowanego najpierw do uczniów gimnazjów, a potem absolwentów szkół podstawowych, lidera,  zajmującego się organizowaniem szkoleń i egzaminów zawodowych w standardach europejskich ECCC i VCC.