Koniec warsztatów, ale projekt trwa nadal

Zakończyliśmy cykl zajęć w ramach projektu Zawód nie zawodzi. Uczniowie klas 7 i 8 mogli uczestniczyć  15 spotkaniach – po trzy w każdym z pięciu obszarów zawodowych. Na uczniów czeka jeszcze ostatnia seria quizów konkursowych, które pozwolą wyłonić zwycięzców etapu szkolnego.

 

Podczas środowych zajęć w pracowni elektroenergetyki przyszli absolwenci szkół podstawowych poznawali podstawowe rodzaje maszyn elektrycznych, takich jak transformator, silnik prądu stałego i silnik indukcyjny, budowę tych maszyn, zasadę działania i najważniejsze cechy powodujące, że są to najpopularniejsze urządzenia wykorzystywane w życiu codziennym, jak i w przemyśle.

W pracowni reklamy tematem zajęć była prezentacja studia fotograficznego, sprzętu, który mają do dyspozycji na co dzień uczniowie ZSTI oraz technik robienia zdjęć.

Podczas ostatnich w tym cyklu zajęć, które odbyły się w pracowni budowlanej w piątek, uczniowie mieli okazję poznać programy stosowane w budownictwie, sposób ich wykorzystania możliwości w projektowaniu, a także zasady projektowe oraz podstawy ergonomii w budownictwie.

Przypominamy, iż mimo, że zakończyliśmy cykl zajęć, uczniowie w dalszym ciągu mają dostęp do zgromadzonych na platformie projektu materiałów prezentujących poszczególne branże, quizów pozwalających określić własne predyspozycje zawodowe oraz „Giełdy pracodawców", gdzie znajdują się nie tylko "wizytówki", ale też i wywiady z właścicielami zakładów pracy współpracujących ze szkołą.