Z Ukrainy nadeszły podziękowania za pomoc, nowa akcja charytatywna trwa

W styczniu dotarły do nas podziękowania za adwentową akcję pomocy ubogim Polakom na Ukrainie w Gródku Jagiellońskim, której efektem było 10 dużych paczek posłanych na Boże Narodzenie naszym rodakom z Kresów. Wysłaliśmy im przede wszystkim trwałą żywność i środki czystości oraz ciepłą wełnianą odzież: dar od podhalańskiego producenta. Akcje koordynowało Szkolne Koło „Caritas”, a włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły, także – dzięki ogłoszeniu w mediach społecznościowych, osoby nie związane z naszą szkołą. U progu Wielkiego Postu pragniemy powtórzyć taką zbiórkę.

 

Na nasze dary czekają Polacy z Kresów, którym przyszło przeżyć miesiąc za równowartość kilkuset polskich złotych! Pospieszmy im z pomocą, by także te nadchodzące Święta mogli przeżyć godniej i dostatniej. Zbieramy trwałą żywność (bez mąki, cukru i oleju!) oraz mydło w kostkach, ewentualne jakieś świąteczne podarunki, słodycze. Szczegóły na fb Szkolnego Koła „Caritas” oraz u opiekunki koła Urszuli Antosz-Rekuckiej