Dwa konkursy niemieckie dla uczniów ZSTI

Zapraszamy wszystkich uczniów ZSTI  do udziału w konkursie plastycznym z języka niemieckiego, który odbędzie się w dwóch edycjach – pierwszej skierowanej do uczniów technikum i drugiej – do uczniów szkoły branżowej.

 

Ideą konkursu skierowanego do uczniów technikum są „Wynalazki niemieckie, które zmieniły ludzkie życie - Deutsche Erfindungen”, a udział w nim polega na wykonaniu pracy plastycznej w formacie A3, dowolną techniką, przedstawiającej wybrany wynalazek niemiecki. Praca powinna również zawierać krótki opis wynalazku w języku niemieckim.  Zainteresowani mogą uzyskać szczegółowe informacje u p. Iwony Płachytki, koordynatorki i pomysłodawczyni konkursu lub u nauczyciela j. niemieckiego. Prace należy przesyłać w formie zdjęcia na adres e-mail iwona.s@zsti.edu.pl do 10 marca. W tytule wiadomości  należy wpisać „konkurs z języka niemieckiego T.”, imię, nazwisko i klasę.

Z kolei edycja skierowana do uczniów szkoły branżowej jest zatytułowana „Moje pozytywne skojarzenia na temat krajów niemieckojęzycznych”.  Uczniowie również mają wykonać dowolną techniką plakat zawierający charakterystyczne słowa i zwroty związane z prezentowanym tematem Zainteresowani mogą uzyskać szczegółowe informacje u nauczyciela j. niemieckiego w praktyce p.  Anny Łanochy. Prace należy przesyłać w formie zdjęcia na adres e-mail  a.lanocha@zsti.edu.pl  do 15  marca. W tytule wiadomości  należy wpisać „ konkurs z języka niemieckiego SB.”, imię, nazwisko i klasę.