Będa wspierać uczniów w wyborze kariery - nowy projekt edukacyjny w ZSTI

W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych  rozpoczyna się nowy projekt edukacyjny „Zawód nie zawodzi" - wsparcie wyboru ścieżki kariery zawodowej” adresowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Pandemia pokrzyżowała nieco plany i ubiegłoroczna edycja tego ogólnopolskiego konkursu, którego od wielu lat jednym z organizatorów jest ZSTI, i który z roku na rok cieszył się niesłabnącą popularnością wśród młodzieży, nie mogła się odbyć, dlatego wszyscy z niecierpliwością oczekują na udział w nowej formule.

Przypomnijmy, że celem konkursu "Zawód nie zawodzi" od zawsze była popularyzacja szkolnictwa zawodowego. Taka idea przyświeca też tegorocznemu projektowi, który ze względu na ograniczenia reżimu sanitarnego będzie realizowany wirtualnie. Na specjalnie przygotowanej na stronie szkoły platformie edukacyjnej pojawią się informacje o poszczególnych zawodach, a także oferty pracodawców. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w lekcjach pokazowych i wirtualnych warsztatach realizowanych we wszystkich pracowniach w ZSTI, będą mogli też skorzystać z doradztwa zawodowego.

Projekt, jak zwykle zakłada nie tylko edukację, ale też i zabawę poprzez rywalizację. Po każdych zajęciach będą organizowane mini quizy zawodowe. Laureaci konkursów z poszczególnych obszarów już dzisiaj są zaproszeni  na wielki finał do ZSTI, który zaplanowano 2 czerwca. Na zwycięzców i najbardziej aktywne szkoły czekają cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.