W ZSTI rozpalili świąteczną radość

Kulminacją trwających w ZSTI od ubiegłego tygodnia przygotowań do Bożego Narodzenia było uroczyste zapalenie iluminacji świątecznych. Punktualnie o godzinie 17 dyrektor Andrzej Dębski włączył światełka na choince przed budynkiem przy ul. Starowiejskiej, a tym samym dał znak do rozpoczęcia świętowania. - Mamy nadzieję, że multimedilane show „Rozpalmy świąteczną radość” wprowadziło w świąteczny nastrój także mieszkańców miasta – mówią organizatorzy wydarzenia.

Nawet pandemia nie jest w stanie przeszkodzić ZSTI tworzeniu świątecznej atmosfery. Ubieranie szkoły i sal lekcyjnych, spotkania przy wigilijnym stole i wspólne kolędowanie już od dawna jest tradycją, która w tym roku ze względu na reżim sanitarny zmieniała nieco swój wymiar i przeniosła się do sieci. W piątkowe przedpołudnie nie odbyły się klasowe wigilie, ale każda społeczność klasowa przygotowała prezentacje wspomnieniowe oraz nagrała życzenia i kolędy tym samym kolędniczej tradycji stało szkoły się zadość - ostatniego dnia przed świętami bowiem grajkowie szkolni wędrują po klasach, nie omijając z kolędą i życzeniami gabinetów dyrektorów. Życzeń nie zabrakło także od dyrekcji szkoły i samych uczniów. Tradycyjne „Wesołych świąt” trafiło do całej społeczności szkolnej dzięki transmisji live na szkolnym facebooku.