Wyjątkowy apel na zakończenie wyjątkowego roku

Inaczej niż zwykle zakończył się rok w szkolny w ZSTI. Ostatni dzwonek zadzwonił tylko dla przedstawicieli klas, którzy zebrali się na uroczystym apelu, reszta społeczności szkolnej spotkała się w sieci.

W piątkowe przedpołudnie tylko częściowo zapełniły się opustoszałe od połowy marca szkolne korytarze, które zawsze przy tek okazji wypełniał wyjątkowy gwar. Jak nietypowy był to rok szkolny, tak nietypowo się zakończył. Po uroczystym apelu, którego transmisję na żywo społeczność mogła śledzić w Internecie, uczniowie, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego, spotkali się w klasach, by według określonego harmonogramu odebrać świadectwa.

- Rok szkolny 2019/2020 przechodzi do historii jako jedyny i niepowtarzalny, w którym przez ponad 3 miesiące pracowaliśmy online – mówił Andrzej Dębski dyrektor szkoły, wręczając tylko nielicznym świadectwa z wyróżnieniem, mimo iż lista nagrodzonych, jak co roku, była bardzo długa. W apelu uczestniczyli także przedstawiciele partnera szkoły - firmy Blachotrapez, która dla trzech najzdolniejszych absolwentów technikum budowlanego ufundowała specjalne stypendia.

Słowa podziękowania dla całej szkolnej społeczności skierował w specjalnym liście przysłanym na tę okazję minister edukacji narodowej – Dariusz Piontkowski, który równocześnie zapewniał, że chce, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkól w normalnym, stacjonarnym trybie.