Wirtualnie poznawali szkołę i jej ofertę

Inaczej niż co roku w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej odbył się dzień otwarty, zwany popularnie Instaliadą. Zamiast tłumów w szkole i na dziedzińcu przed budynkiem, ósmoklasiści wirtualnie szturmowali fanpage ZSTI.

Ze względu na pandemię, Instaliada, dzięki której przyszli absolwenci szkół podstawowych mogą nie tylko poznać ofertę edukacyjną, ale też i w miły sposób spędzić czas, nie mogła odbyć się w sposób tradycyjny. Uczniowie kl. 3TR w ramach projektu „Kampania reklamowa w praktyce” zorganizowali wirtualny dzień otwarty. Przygotowania na to wydarzenie trwały kilka tygodni. Musieli bowiem stworzyć filmy ukazujące, w jaki sposób działa dany kierunek, a także jak wygląda szkoła od wewnątrz. Zainteresowani ósmoklasiści mogli zadawać pytania za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie zabrakło także nieodzownie związanych z tym dniem konkursów. – Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy naszych młodszych kolegów i koleżanek i na chwilę wszyscy mogli poczuć się tak jakby było normalnie, zwyczajnie,  tak jak co roku od 20 lat – podsumowują przyszli specjaliści od reklamy.