Młody Asyż po raz kolejny nagrodzony

Uczestnicy tegorocznej edycji ogólnopolskiego projektu "Oblicza dialogu" z naszej szkoły kolejny raz najlepsi z najlepszych: "Młody Asyż Instal" został sklasyfikowany na I miejscu z wyróżnieniem, zostawiając w tyle szkoły krakowskie, warszawskie, łódzkie czy śląskie!

To już 6. edycja projektu Instytutu Dialogu Międzykulturowego Jana Pawła II w Krakowie, w której uczestniczymy, zawsze z powodzeniem. Jego celem jest promocja nauczania Papieża-Polaka wśród młodych ludzi. Temat przewodni tej edycji brzmiał: "Na pątniczym szlaku. Idea pielgrzymowania w różnych religiach i kulturach". W jej ramach poznaliśmy naprawdę oryginalne tradycje pielgrzymkowe, jak np. pielgrzymka łodziami po Zatoce Puckiej, szlak chasydzki w Galilei (ale i Polsce), prawosławna Góra Grabarka czy Camino – szlak św.Jakuba do Santiago de Compostella. Przygotowaliśmy dziesiątki prezentacji, poznaliśmy miejsca święte - cele pielgrzymek w różnych miejscach Polski, Europy i świata, tradycje pątnicze w katolicyzmie, prawosławiu, judaizmie, islamie i religiach wschodu a także święta związane z pielgrzymowaniem. Zorganizowaliśmy Maraton Biblijny, a w końcu wyruszyliśmy na Szlaki Papieskie w Gorcach i Beskidzie Wyspowym oraz utrwalaliśmy piękno rodzimych tradycji: kapliczki, krzyże przydrożne, majówki. Patronat honorowy nad projektem objęło Kuratorium Oświaty w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Papieski JPII, UKSW w Warszawie, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Gądecki,  Przewodniczący Rady ds.dialogu bp Markowski, Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata, JCC Kraków, Stowarzyszenie im. Jana Karskiego, Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze”. Więcej informacji tutaj: https://obliczadialogu.pl/2019na20/index.php…