Wirtualna Instaliada w ZSTI

Pandemia nie przeszkodziła w przygotowaniach do dnia otwartego Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, zwanego popularnie Instaliadą, który odbędzie się 15 czerwca w zupełnie nowej formule - na miarę nowej rzeczywistości, czyli wirtualnie.

Ósmoklasiści już od kilku tygodni za pośrednictwem mediów społecznościowych mogą zapoznawać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz znajdować odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące funkcjonowania placówki. Dzięki grupie uczniów z kl. 3 technikum organizacji reklamy trwa intensywna kampania promująca zawody nauczane w ZSTI i przedstawiająca życie codzienne szkoły (oczywiście z czasów przed pandemią).

Co roku, od 20 lat w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych odbywa się dzień otwarty, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem absolwentów najpierw gimnazjów, a od ubiegłego roku także okolicznych szkół podstawowych. – Nie mogliśmy pozwolić na to, aby jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu szkolnym się nie odbyło z powodu wirusa. Skoro nie ma możliwość zorganizowania imprezy w tradycyjny sposób, sięgamy po wirtualne rozwiązania – tłumaczą przyszli specjaliści od reklamy, którzy kampanię reklamową szkoły prowadzą w ramach projektu edukacyjnego „Kampania reklamowa w praktyce” umożliwiającego im zweryfikowanie wiedzy teoretycznej  z dziedziny PR z praktyką. – A zatem do zobaczenia w sieci 15 czerwca – zapraszają.