Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W niezwykły sposób, bo i niezwykłe są okoliczności, w piątkowe popołudnie maturzyści pożegnali szkołę. Zamiast na tradycyjnym apelu, społeczność szkolna spotkała się w sieci. Jak zwykle przy takiej okazji, nie obyło się bez wielu ciepłych słów i wzruszeń.

Dzięki nowoczesnym technologiom maturzyści mogli nie tylko spotkać się z dyrekcją szkoły, samorządem szkolnym, ale jeszcze na kilka chwil wrócić do niestety opustoszałych z powodu pandemii klas lekcyjnych, gdzie przez blisko cztery lata nie tylko zdobywali wiedzę, ale też zawierali przyjaźnie i uczyli się relacji ludzkich.

- Ten dzień, koniec nauki w ZSTI - w pierwszej klasie wydawał się Wam odległy jak sąsiednia galaktyka, a przyszedł szybciej niż niektórzy myśleli. Wraz z końcem szkoły była zawsze wielka radość, bo nareszcie koniec, ale i łezka w oku, bo ten czas już się nie wróci. Dzisiaj towarzyszy nam nie tylko tęsknota za tym co było, ale być może nawet rozgoryczenie - dlaczego nam się to przytrafiło i pytanie, co dalej, jak żyć w tym trudnym czasie, co z naszą maturą z naszymi planami na przyszłość. Moi drodzy będzie dobrze, dacie radę, nie traćcie nadziei – dodawał otuchy tegorocznym abiturientom dyrektor Andrzej Dębski,  zapewniając równocześnie, że wie, że uczniowie są do niej dobrze przygotowani i że nie zabraknie im ani wiedzy, ani szczęścia oraz że z sukcesem pokonają wszystkie przeciwności losu.

Apel był także zawsze okazją do podsumowań i wręczania wyróżnień. I w tym roku nie mogło być inaczej. Dyrektor Dębski odczytał bardzo długą listę uczniów, którzy na razie tylko wirtualnie mogą się poszczycić świadectwem z czerwonym paskiem. O kolejne kilkanaście nazwisk powiększyła się także grupa uhonorowanych Lilią św. Antoniego, będącą najważniejszym wyróżnieniem ZSTI, przyznawanym absolwentom, którzy w wyjątkowy sposób zaznaczyli swoją obecność w szkole.