Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

15 uczniów ZSTI już odebrało laptopy. Dzięki temu będą mogli mieć łatwiejszy dostęp do zdalnego nauczania. Sześć notebooków pochodzi z zasobów szkolnych, a pozostałe dziewięć udało się uzyskać z projektu „Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, który umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Na ten cel Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło w sumie aż 186 mln zł.

 

Laptopy do ZSTI udało się pozyskać dzięki staraniom powiatu limanowskiego, który w ramach projektu uzyskał pieniądze na zakup sprzętu dla uczniów zdanych ze względu na epidemię koronawirusa i zamknięcie szkół na nauczanie online. Laptopy trafiły do tych, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji i nie mają w domu narzędzi umożliwiających zdalną naukę. Szkoła wspólnie z samorządem postanowiła wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i pomóc w organizacji sprzętu. - Mimo iż ZSTI jest, jak sama nazwa wskazuje, szkołą informatyczną, zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z naszych uczniów ma indywidualny dostęp do komputera. Poza tym nasi uczniowie mają rodzeństwo i rodziców, którzy również bardzo często swoje obowiązki wykonują zdalnie, więc muszą się dzielić sprzętem – tłumaczą organizatorzy akcji z ZSTI.– Nie chcemy, aby przez takie ograniczenia materialne, ktoś nie mógł realizować obowiązku szkolnego.

W ramach projektu "Zdalna szkoła wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" przekazano uczniom szkoły na czas prowadzonego przez ZSTI kształcenia na odległość dziewięć komputerów przenośnych (notebook) ASUS X509FA-EJ075T wraz z systemem operacyjnym Microsoft Windows 10 Home oraz licencją edukacyjną Microsoft Office 2019 Standard PL.