Trzecia iniekcja „Zastrzyku dobra” w naszej szkole

Szkolne koło „Caritas” w Wielkim Poście przeprowadza akcję pomocy dla szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej. To już po raz trzeci, w ramach projektu „Zastrzyk dobra”, chcemy wspomóc Agnieszkę Nowak, świecką misjonarkę, pielęgniarkę z sąsiedniej diecezji bielskiej, w jej niezwykłej pracy dla najuboższych na misjach.

Aga zwróciła się do nas o pomoc w zakupie opatrunków parafinowych, gąbkowych i innych specjalistycznych materiałów do opieki nad ciężko chorymi w szpitalu, w którym obecnie pracuje. Poprzednio wspomagaliśmy jej wysiłki w szpitalu w Bunkeya, dołożyliśmy się także do ratowania życia afrykańskiej pielęgniarki, Micheline. Wolontariusze koła będą kwestować w szkole, prowadzimy też zbiórkę wspomnianych materiałów, uruchomiona będzie także internetowa zrzutka na powyższy cel. Serdecznie prosimy o waszą wrażliwość i solidarność – razem możemy pomóc więcej!

20240226