Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W ZSTI odbył się kolejny konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego „Die DACH - LAENDER – EXPERTEN”, który zorganizowały i przeprowadziły panie Gabriela Sułkowska i Anna Łanocha. Tegoroczna edycja odbyła się w nowej formule i była skierowana nie tylko do uczniów klas technikum, ale także do uczniów szkoły branżowej.

Konkurs, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowanie. W wersji dla technikum wzięło udział 39 uczniów, a w wersji dla szkoły branżowej - 32. Rozwiązując konkursowy test, uczniowie musieli wykazać się znajomością polityki, geografii, historii i obyczajów krajów niemieckojęzycznych.

Wśród uczniów najlepszą znajomością realiów kulturowych wykazali się:

technikum:

I miejsce: Dariusz Lupa 2TE

II miejsce: Gabriela Sobczak 1 TB

III miejsce: Radosław Handzel 2TE

szkoła branżowa:

I miejsce: Krzysztof Węglarz 1Bbp

II miejsce ex aequo : Kamil Wójtowicz 1 SBA

Tadeusz Klimek 1Bbp

III miejsce: Natalia Cież 1Bap

Laureaci otrzymali dyplomy pamiątkowe i cenne nagrody. W konkursie przyznano również wyróżnienia za wysokie wyniki następującym uczniom: Magdalena Babuśka 1 TB, Dawid Dudziak 1 TB, Aleksandra Schmidt 1TB Dominik Bardziłowski 1TI, Rafał Domagała 2 TE, Jakub Kulig 2TE. Dziękujemy wszystkich uczestnikom, laureatom i wyróżnionym gratulujemy.